पुर्वी नवलपरासीको कावासोतीमा रहेको ऐतिहासिक टरुवा ताल सँरक्षणकाे प्रतिक्षामा

Homeअन्य

पुर्वी नवलपरासीको कावासोतीमा रहेको ऐतिहासिक टरुवा ताल सँरक्षणकाे प्रतिक्षामा

Canadian Reverse Mortgage Debt Just Made One of The Biggest Jumps Ever
The oddest place you will find fashion shows
बिबाह खर्च कटाएर अपांग बालबालिका हरु लाई खाद्यान्न वितरण

नवलपुर, २० मंसिरः

पुर्वी नवलपरासीको कावासोतीमा रहेको ऐतिहासिक टरुवा ताल दिनहुँ कुरुप बन्दै गएको छ । झट्ट हेर्दा यो ताल अहिले घांसे मैदान जस्तै देखिन्छ । कावासोती नगरपालिका ७ स्थित रहेको टरुवा तालको सँरक्षणमा कसैको चासो नहुँदा पछिल्लो समय यो ताल संकटको अबस्थामा पुगेको हो ।

सरोकारवालाहरुले कुनै दिवसको अवसर पारेर बेला बेला प्रचारमुखी हिसावले तालको सरसफाइ गर्छन , तर त्यसपछी तालको अवस्था के छ ? भन्ने जानकारी समेत राख्न नचाहेको स्थानीय बासिन्दाहरुको भनाइ छ ।

ताल भरी पुरै लामा लामा झारहरु पलाएका छन् । पुरै कावासोतीको आकर्षण बन्न सक्ने टरुवा ताल मानवीय र प्राकृतिक अतिक्रमणमा परिरहेको छ,। सँरक्षण र प्रबद्र्धनका लागि सरोकारवाला निकायहरुले बेवास्ता गर्दा तालको अवस्था नाजुक वन्दै गएको छ ।

समयमै यसको संरक्षण नगर्ने हो भने ताल तस्वीरमा मात्र सीमित हुने स्पष्ट छ । ताल भरी झारहरु पलाएका छन् । ती झारहरुले गर्दा टरुवा तालको आकर्षण घटाएको त छ नै सँगै यसको अस्तित्वमा नै खतरामा पर्न गएको छ । वरिपरी मानव वस्ती रहेको उक्त तालमा वस्तीको फोहोरमैला समेत फालिने गरिन्छ । जसले गर्दा तालको जीवनमात्र होइन तालमा रहेका जलचर प्राणीको जीवन समेत खतरामा परेको छ ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0