गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलकाे बाँकी काम २५ दिनमा पूरा गर्न निर्देशन

Homeविशेष

गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलकाे बाँकी काम २५ दिनमा पूरा गर्न निर्देशन

नेपालको बिजुली बेच्नेबारे भारतसँग भएन ठोस सहमति
थप १९ सय ८० जनामा सङ्क्रमण, १६ जनाको मृत्यु
अन्लाइन सांस्कृितक नृत्य प्रतियाेगिताकाे नितजा साँझ ८ बजे सार्वजनिक हुदै

२४ मंसिर, काठमाडौं ।

निर्माणाधिन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल अवलोकन गर्न शनिबार भैरहवा पुगेका संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री योगेश भट्टराईलाई आयोजनाको ९३ प्रतिशत पुरा भएको जानकारी गराइयो । मन्त्री भट्टराईले आयोजना प्रमुखसहित सरोकारवालालाई अबको २५ दिनमा बाँकी काम पूरा गर्न निर्देशन दिए । यो आयोजनाको म्याद यही डिसेम्बर ३१ सम्म मात्र छ । शिलान्यासयता करिब आधा दर्जन पटक म्याद थप भएपछि तय भएको मिति हो यो ।

१९ असार २०७७ मा मन्त्रालयमा आयोजित कार्यक्रम ११ चैतदेखि १५ असारसम्मको कार्यसम्पादनको लामो सूची सार्वजनिक गरिएको थियो, जसमा भैरहवा विमानस्थलको कार्यप्रगति ९१ प्रतिशत देखाइएको थियो । मन्त्री भट्टराईलाई आयोजनाले दिएको जानकारी अनुसार अहिले कार्यप्रगति ९३ प्रतिशत पुगेको छ । अर्थातः चालु आर्थिक वर्षको ५ महिनाको अवधिमा आयोजनाको भौतिक प्रगति २ प्रतिशत भएको छ । त्यसो भए बाँकी २५ दिनमा ७ प्रतिशत कार्य प्रगति सम्भव छ ?

विमानस्थलको भौतिक संरचना निर्माणको काम सकेको छ । धावनमार्ग, टर्मिनल भवनसहितका संरचना बनेर यन्त्र-उपकरण जडानको काम जारी छ ।

विमानस्थलमा उपकरण ल्याउने र जडान गर्ने जिम्मा एरोनटीकल रेडियो अफ थाइल्याण्डले पाएको छ । जडानका लागि थाइ र चिनियाँ दक्ष कामदार आउनपर्छ । कतिपय उपकरण नै ल्याउन बाँकी छ । तीनहजार मिटर लामो धावनमार्ग, ट्याक्सी वे र एप्रोनको सिभिलतर्फको काम सकिएर विद्युतीको काम भइरहेको छ । टर्मिनल, प्रशासनिक भवन, अग्नी निवारण तथा कन्ट्रोल टावर बनिसकेका छन् । ती संरचनामा उपकरण जडान र इन्टेरियरको काम जारी छ ।

कर्मचारी व्यवस्थापन,सेवा थाल्नअघि मार्केटिङ तथा प्रचार प्रसारको काम,धावनमार्ग, टर्मिनल भवनसहितका संरचना मा यन्त्र-उपकरण जडानको काम भने बाकी छ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0