बाइडेनको जित अस्वीकार गर्ने ट्रम्पको मुद्दा सर्वोच्चद्वारा खारेज

Homeअन्य

बाइडेनको जित अस्वीकार गर्ने ट्रम्पको मुद्दा सर्वोच्चद्वारा खारेज

ताप्लेजुङको दोभान बजारमा लागेको आगलागीबाट ७९ परिवार विस्थापित
The complete beginner’s guide to cultural solutions
Teen Smoking: How to Help Your Teen Quit

२७ मंसिर,
अमेरिकाका राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले राष्ट्रपतीय चुनावमा जो बाइडेनको जितलाई अस्वीकार गर्दै दायर गरेको मुद्दा खारेज भएको छ ।
अमेरिकाको सर्वोच्च अदालतले मुद्दामा पर्याप्त प्रमाण र आधारहरु नभएको भन्दै खारेज गरिदिएको बीबीसीले जनाएको छ । प्रमुख चार प्रतिस्पर्धात्मक राज्यहरूको चुनावी नतिजा खारेज गर्न ट्रम्पले गर्नुभएको मागलाई अदालतले अस्वीकार गरिदिएको हो ।
टेक्सास, जर्जिया, मिशिगन, पेन्सिल्भेनिया र विस्कन्सिन राज्यको नतिजालाई अमान्य घोषणा गर्न यहि हप्ता मुद्दा दायर भएको थियो । ट्रम्पले गत नोभेम्बर ३ तारिखमा भएको निर्वाचनमा धाँधली भएको दाबी गर्दै आउनुभएको छ ।
असन्तुष्टि जनाउदै ट्रम्पले विभिन्न राज्यका अदालतहरुमा मुद्दा दायर गर्नुभएको थियो । राज्यका अदालतहरुले पनि ट्रम्पको मागलाई अस्वीकार गर्दै आएकोमा सर्वोच्च अदालतले पनि अस्वीकार गरेको हो । सबै अदालतहरुले मागलाई अस्वीकार गरेपछि अब ट्रम्पसँग पद हस्तान्तरण गर्नुको विकल्प नरहेको बीबीसीले जनाएको छ ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0