सन् २०२१ को सुरु सँगै गरीव मुलुकले पनि कोरोना खोप प्राप्त गर्ने

Homeस्वास्थ

सन् २०२१ को सुरु सँगै गरीव मुलुकले पनि कोरोना खोप प्राप्त गर्ने

कोरोना भ्याक्सिन निःशुल्क लगाउँछौं : अर्थमन्त्री
स्वास्थ्य बिमा कार्यक्रमलाई कसरी प्रभावकारी ढङ्गले लैजान सकिन्छ ? – मुख्यमन्त्री गुरुङ
लकडाउनको एक वर्ष : कोरोना सङ्क्रमणको जोखिम फेरि पुरानै अवस्थामा

४ पुस, काठमाडौँ ।
गरिब देशहरुले पनि छिट्टै कोरोना भाइरस विरुद्धको खोप पाउने विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ)ले जनाएको छ ।
नयाँ वर्ष सन् २०२१ को सुरुदेखि नै कोरोना विरुद्धको खोप पठाउन थालिने डब्ल्यूएचओको दाबी छ । सबै देशले कोरोना विरुद्धको खोप किनेर लैजान सक्दैनन्, ती देशहरुमा पनि सन् २०२१ को सुरुदेखि नै खोप पठाइने संगठनले जारी गरेको वक्तव्यमा उल्लेख छ ।
महामारीका बेला पनि गरिब देशलाई कोरोना विरुद्धको खोप उपलब्ध गराउने प्रयास भइरहेको डब्ल्यूएचओका प्रमुख टेड्रोस अधानोम गेभ्रिएससले बताएका छन् । डब्ल्यू एचओ र साझेदार संस्थाहरुले कोभ्याक्स लगायतका खोप छिट्टै उपलब्ध हुनसक्ने बताएका हुन् । उनीहरुले सबैलाई पुग्नेगरी खोप बनाउने तयारी भइरहेको पनि जानकारी दिएका छन् । विश्व समुदायका लागि झण्डै दुई अर्ब मात्रा खोप सुरक्षित गर्न लागिएको स्वास्थ्य निकायका अधिकारीको भनाइ छ ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0