सन् २०२१ को सुरु सँगै गरीव मुलुकले पनि कोरोना खोप प्राप्त गर्ने

Homeस्वास्थ

सन् २०२१ को सुरु सँगै गरीव मुलुकले पनि कोरोना खोप प्राप्त गर्ने

थप १७ सय ९० जनामा कोभिड, २४ सङ्क्रमितको मृत्यु
शनिबार नेपालमा आठ सय ९९ जना कोरोना संक्रमित थपिए
कोरोनाको बहानामा अतिरिक्त शुल्क नलिन स्वास्थ्य मन्त्रालयको निर्देशन

४ पुस, काठमाडौँ ।
गरिब देशहरुले पनि छिट्टै कोरोना भाइरस विरुद्धको खोप पाउने विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ)ले जनाएको छ ।
नयाँ वर्ष सन् २०२१ को सुरुदेखि नै कोरोना विरुद्धको खोप पठाउन थालिने डब्ल्यूएचओको दाबी छ । सबै देशले कोरोना विरुद्धको खोप किनेर लैजान सक्दैनन्, ती देशहरुमा पनि सन् २०२१ को सुरुदेखि नै खोप पठाइने संगठनले जारी गरेको वक्तव्यमा उल्लेख छ ।
महामारीका बेला पनि गरिब देशलाई कोरोना विरुद्धको खोप उपलब्ध गराउने प्रयास भइरहेको डब्ल्यूएचओका प्रमुख टेड्रोस अधानोम गेभ्रिएससले बताएका छन् । डब्ल्यू एचओ र साझेदार संस्थाहरुले कोभ्याक्स लगायतका खोप छिट्टै उपलब्ध हुनसक्ने बताएका हुन् । उनीहरुले सबैलाई पुग्नेगरी खोप बनाउने तयारी भइरहेको पनि जानकारी दिएका छन् । विश्व समुदायका लागि झण्डै दुई अर्ब मात्रा खोप सुरक्षित गर्न लागिएको स्वास्थ्य निकायका अधिकारीको भनाइ छ ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0