कुनै एक दललाई बहुमत नदिँदा सँकट आइपर्योः मुख्यमन्त्री गुरुङ

Homeराजनीति

कुनै एक दललाई बहुमत नदिँदा सँकट आइपर्योः मुख्यमन्त्री गुरुङ

संसद् विघटन गरेर प्रम ओलीले संविधानको चीरहरण गर्यो ः कांग्रेस
राजसंस्था पुनःस्थापनाको माग गर्दै राप्रपाद्वारा आन्दोलन घोषणा
संसद् विघटन भएसंगै सात जना मन्त्रीले सामूहिक राजीनामा दिए

९ पुस, नवलपुर ।
गण्डकी प्रदेश सरकारलाई आउने वर्षमा उज्यालो प्रदेश बनाउने मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले बताउनु भएको छ ।
विहिबार पूर्वी नवलपरासीको कावासोती स्थित पेमा साम्डुव छ्योलिङ गुम्बाको माने तेङ्ग्यूर समुद्घाटनलाई सम्वोधन गर्दै वहाँले प्रदेशका दुर्गम स्थानमा पनि बिजुली पु¥याएर आगामी बर्ष उज्यालो प्रदेश घोषणा गरिने बताउनु भएको हो ।
त्यस्तै मुख्यमन्त्री गुरुङले गण्डकी प्रदेश सरकारले बिकास निर्माणका कार्य तीब्र रुपमा अघि बढाएको प्रसँग पनि उल्लेख गर्नुभएको छ । वहाँले प्रदेश सरकार कहाँ छ भनेर बाटो बाटो र गाउँ गाउँमा खोज्नुपर्ने बताउनुभएको छ ।
वहाँले प्रदेश सरकारको पहलमा प्रदेश अन्तर्गतका गाउँ गाउँमा शुद्ध खानेपानी तथा मोटरबाटो पु¥याइएको र पु¥याउने क्रममा रहेको बताउनुभएको हो । गुरुङले गण्डकी प्रदेश पर्यटनको उच्च सम्भावना बोकेको प्रदेश पनि भएकोले पर्यटन बिकासका लागि पनि बिशेष कार्य गरिरहेको बताउनुभयो ।
वहाँले खानेपानी, मोटरबाटो , बिजुली गाउँ गाउँ पु¥याउने कार्यका अलावा शिक्षा र स्वास्थ्यमा पनि प्रदेश सरकारले ठुलो लगानी गरेको पनि बताउनुभयो ।
फरक प्रसँगमा बोल्नुहुँदै मुख्यमन्त्री गुरुङले कुनै एउटा मात्र दललाई बहुमत नदिएको कारण सँसद बिघटन सम्म पुग्नु परेको बताउनुभयो । स्थिर सरकारका लागि दुइवटा दल मिलेर चुनावमा जाँदा बहुमत प्राप्त भएता पनि एकता प्रकृयामा दुइ दल राम्रोसँग एक हुन नसकेकोले हाल देशमा सँकट आइपरेको वहाँको भनाइ छ ।
त्यसैले घुमाउरो पारामा आगामी चुनावमा केपी शर्मा नेतृत्वको नेकपालाई बहुमत प्रदान गर्न वहाँले आग्रह समेत गर्नुभयो ।
गुम्बा ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष काँशीराम गुरुङको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा , प्रदेश साँसद रोशन बहादुर गाहा , बिष्णु लामिछाने प्रमुख जिल्ला अधिकारी मनमाया पँगेनी लगायतको पनि आतिथ्यता रहेको थियो ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0