नेपालले जित्यो त्रिदेशीय फुटबल कपकाे उपाधि

Homeखेल

नेपालले जित्यो त्रिदेशीय फुटबल कपकाे उपाधि

सिजनको अन्त्यमा सर्जियो अगुएरोले सिटी छाड्ने
एपीएफले चौदण्डीलाई सजिलै १४–० ले पराजित ग¥यो
फुटबल लेजेन्ड डियगाे म्याराेडाेनाकाे निधन

१६ चैत ,काठमाडौँ ।

नेपालले त्रिदेशीय फुटबल कपकाे उपाधि जितेकाे छ । त्रिपुरेश्वरकाे दशरथ रङ्गशालामा भएकाे फाइनल खेलमा नेपालले बङ्गलादेशलाई दुई–एक ले हराउँदै च्याम्पियन बनेकाे हाे ।

नेपालका लागि लागि खेलकाे १८ औँ मिनेटमा सन्जाेक राईले र ४२ औँ मिनेटमा विशाल राईले गाेल गरे । पहिलाे हाफमा नेपालले दुई–शून्यकाे अग्रता बनाए पनि दाेस्राे हाफमा बङ्गलादेशले एक गाेल गरेकाे हाे । बङ्गलादेशले खेलकाे ८३ औँ मिनेटमा गाेल फर्काएकाे हाे ।

याे जितसँगै नेपालले ३७ वर्षपछि घरेलु मैदानमा उपाधि जितेकाे हाे । यसअघि नेपालले घरेलु मैदानमा सन् १९८४ मा दक्षिण एसियाली खेलकुद महासङ्घ (साग) मा बङ्गलादेशलाई हराएको थियो ।

लिग चरणमा नेपालले किर्गिस्तानको ओलम्पिक टोली र बङ्गलादेशसँग गोलरहित बराबरी खेल्दै लिगमा दोस्रो स्थान बनाउँदै फाइनलमा ठाउँ बनाएको थियो । बङ्गलादेशले भने लिग चरणमा किर्गिस्तानको ओलम्पिक टोलीलाई एक–शून्यले हराउँदा नेपालसँग गोलरहित बराबरी खेलेको थियो ।

आजको जीतसँगै नेपालको गोलविहीनताको खडेरी पनि तोडिएको छ । पछिल्ला सात खेलमा गोल गर्न नसकेको नेपालले आज दुई गोल गर्दै गोलको खडेरी तोडेको हो । १० सेप्टेम्बर २०१९ मा विश्वकप छनोटमा चाइनिज ताइपेइविरुद्धको खेलमा अन्जन विष्टले गोल गरेयता नेपालले पछिल्लो १८ महिनामा गोल गर्न सकेको थिएन ।

उपाधि जितेकाे नेपालले पाँच हजार अमेरिकी डलर प्राप्त गरेको छ । उपविजेता बनेकाे बङ्गलादेशले भने तीन हजार डलर प्राप्त गरेकाे छ ।

यही महिना आयाेजना हुने तय भएको विश्वकप छनोटका खेल स्थगित भएपछि एन्फाले विश्व कप छनोट तयारीलाई मध्यनजर गर्दै त्रिदेशीय कप फुटबल प्रतियाेगिताकाे आयोजना गरेको हो ।

यही खेलबाट राष्ट्रिय टिमका पूर्वकप्तान विराज महर्जनले अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलबाट सन्न्यास लिएका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलबाट सन्न्यास लिए पनि घरेलु फुटबल खेल्ने महर्जनले बताएका छन् । उनलाई खेल हेर्न पुग्नुभएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले गार्ड अफ अनर प्रदान गर्नुभएकाे छ ।

खेल अवधिभर मैदानमा बिताउनुभएका प्रधानमन्त्री ओलीले नेपालले गाेल गर्दा उठेर ताली बजाउँदै खेलाडीकाे हाैसला बढाउनुभएकाे थियाे ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0