थारु संगठन र सरकारबीच मंगलबार पहिलो चरणको वार्ता सम्पन्न

Homeसमाज

थारु संगठन र सरकारबीच मंगलबार पहिलो चरणको वार्ता सम्पन्न

नवलपुरमा अन्तराष्ट्रिय महिला दिवसको पुर्ब सन्ध्यामा निबन्ध लेखन तथा वक्तृत्वकला प्रतियोगिता
सामसुङको वडा दशैं विग धमाकामा बुलिङ्गटारका कुमाललाई गाडी उपहार
महिला कानुन व्यवसायीहरूले भागरथी भट्ट घटनाको अनुसन्धान गर्न गृह मन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र

१७ चैत , काठमाडौँ ।
आन्दोलनरत विभिन्न थारु संगठन र सरकारबीच मंगलबार पहिलो चरणको वार्ता भएको छ ।
विभिन्न माग राखी आन्दोलनरत थारु कल्याणकारी सभा, थारुहट÷ थारुवान संयुक्त संघर्ष समिति केन्द्रीय आन्दोलन परिचालन समितिको वार्ता टोली र गृहमन्त्री रामबहादुर थापाको संयोजकत्वमा गठित सरकारी वार्ता मंगलबार टोलीबीच वार्ता भएको हो ।
सरकारी वार्ता टोलीमा प्रधानमन्त्रीका परराष्ट्र मामिला सल्लाहकार राजन भट्टराई र पूर्व सासंद भगवती चौधरी सदस्य छन् भने थरुहटका तर्फबाट रुक्मीणी चौधरीको संयोजकत्वमा प्रेमलाल चौधरी, पदमनारायण चौधरी, चन्द्रबहादुर चौधरी, प्रभात चौधरी सदस्य रहेका छन् ।
टीकापुर घटनामा थारु कल्याणकारी सभाका अध्यक्ष धनिराम चौधरी, सांसद रेशम चौधरीलगायतलाई लगाइएको मुद्दा फिर्ता गरिनुपर्ने, थारुहट आन्दोलनको क्रममा मारिएकाहरुलाई सहिद घोषणा गर्नुपर्ने, लोकसेवा आयोगलगायत राज्यका विभिन्न निकायमा थारु समुदायका लागि छुट्टै आरक्षणको व्यवस्था गर्नुपर्ने हितका १९ बुँदे माग राखेर केही दिनदेखि उनीहरु आन्दोलनमा छन् ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0