दर्जीद्धारा केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधीमा उम्मेदवारीको घोषणा

Homeराजनीति

दर्जीद्धारा केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधीमा उम्मेदवारीको घोषणा

“THE KUMAL OF NEPAL”
गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री गुरुङद्धारा राजीनामा
नेपाली काङ्ग्रेसका नेता राम चन्द्र पौडेल रिहा

२८ भदौ, नवलपुर ।

नेपाली काँग्रेस चितवनका युवा नेता सुरेश दर्जीले नेपाली काँगे्रस क्षेत्र नं. ३ चितवनबाट केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधीको उम्मेदवारी दिने घोषणा गर्नु भएको छ । काँग्रेसको १४ औँ महाधिवेशन नजिकीदै गर्दा यसको सरगर्मी बढ्न थाले संगै युवा नेता दर्जीले केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधीको उम्मेदवारी घोषणा गर्नु भएको हो ।
दलित समुदायबाट संघर्ष गर्दै आएका युवा नेता दर्जी नेपाली कांगे्रस क्षेत्र नं. ३ चितवनबाट केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधी उम्मेदवार (दलित समावेशी तर्फ) उम्मेदवारीमा उठ्नु भएको छ । लामो समयदेखि नेपाली काँग्रेसमा सक्रिय रुपमा पार्टीलाई शसक्त बलियो पार्टी बनाउने उदेश्यकासाथ राजनितिक यात्रामा लागेर आसन्न काँग्रेसको १४ औँ महाधिवेसनमा नेपाली काँगे्रस क्षेत्र नं. ३ चितवनबाट केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधी (दलित समावेशी तर्फ) को उम्मेदवार रहेको घोषणा गर्नु भएको छ । बाग्लुङ जिल्ला हालको जैमिनि नगर पालिका ७ जैदीमा रहेको संस्कृत उच्च माध्यमिक विद्यालयको नेपाल विद्यार्थी संघको सचिव पदमा रहेर काम गर्नु भएको थियो । सानै उमेर देखि राजनितीक र सैद्धान्तिक छलफल विचार विमर्श गर्न रुचाउने दर्जि दलित समुदायवाट जैदिमा नेवि संघको दलित समुदायवाट एक मात्र प्रतिनिधि व्यक्ति हुनुहुन्थ्यो । उहाँका सबै आफन्त र सिङ्गो दलित समुदाय नै कम्युनिस्ट थिए तर उहाँ काङ्ग्रेसको राजनितीमा सक्रिय हुनुभयो । उहाँ काँग्रेसको १३ औँ महाधिवेशनमा क्षेत्रिय प्रतिनिधीमा उठ्नु भएको थियो । उहाँ काठमाडौँको कुलेश्वर स्थित जनमैत्री बहुमुखी क्याम्पस नेवि संघको इकाइ सभापति , त्रिभुवन विश्व विद्यालय नेवि संघको उपसभापतिका रुपमा रहेर काम गर्नु भएको थियो । दर्जी सुशिल कोइराला फाउण्डेशनका फाउण्डर समेत हुनुहुन्छ ।

युवा नेता दर्जीले अग्रजको योगदान, लगानि र समर्पणलाई उच्च सम्मान कदर गर्दै आगामि दिनमा पनि अग्रज र युवा विद्यार्थी साथीभाइको सल्लाह सुझाववाट नै अगाडि बढ्ने दृढ संकल्प गर्नुभयो । युवाहरुलाई राजनीतिसँगै आत्मनिर्भर बनाउने बाटोमा अगाडि बढउन भूमिका खेल्दै बताउदै उहाँले सामाजिक काममा युवाहरुलाई परिचालन गर्नुपर्ने समेत बताउनु भयो । बाग्लुङ जिल्लामा जन्मिएका सुरेश दर्जीले बाग्लुङहुदैँ काठमाडौँ र अहिले चितवन जिल्ला भरतपुर महानगरपालिका २३ नेपाली काँगे्रस क्षेत्र नं. ३ चितवनबाट केन्द्रिय महाधिवेशन प्रतिनिधी (दलित समावेशी तर्फ) बाट उम्मेदवारमा उठ्नु भएको हो ।
पार्टीमा किशोर अवस्थाबाट नै नेपाली काँग्रेसका भातृसंगठन देखि राजनीतिक यात्रामा लाग्नु भएका उहाँले अधिवेशनमा सबै नेता तथा कार्यकर्ताहरुलाई सहयोग गर्न अपिल गर्नु भएको छ ।

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0